The magic of time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


When the past is transformed
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Pontok
Hol a söröm? Corvi & Lily Neb0pf

Mardekár: 30
Hollóhát: 35
Griffendél: 35
Hugrabug: 35

Legutóbbi témák
» The storm is coming - Louisa & Sirius
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzomb. Márc. 26, 2016 10:07 pm by Sirius Black

» The city that never sleeps
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyPént. Feb. 19, 2016 2:42 pm by Rhaenys Eckhart

» Mr Tökéletes, avagy Potter szelencéje
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyHétf. Jan. 25, 2016 5:17 pm by James Potter

» Potter kúria - Godric's Hollow
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyHétf. Jan. 25, 2016 2:35 pm by James Potter

» Skulduggery
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyCsüt. Jan. 21, 2016 10:00 pm by Vendég

» Jackson és Louisa - Véletlen egybeesések
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzer. Jan. 20, 2016 9:20 pm by Louisa E. Lighter

» CRAIG, Lucy
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyHétf. Jan. 18, 2016 4:38 pm by Lucy Craig

» Louisa E. Lighter
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyHétf. Jan. 18, 2016 1:18 pm by Rhaenys Eckhart

» Elkészültem!
Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyVas. Jan. 17, 2016 3:39 pm by Louisa E. Lighter

Top posters
Lily Evans
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Rhaenys Eckhart
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Emilia Corvina
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Kieran Kulkov
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Sirius Black
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Rodolphus Lestrange
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Narcissa Black
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Aaron Holloway
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
James Potter
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Marcus W. Stephens
Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_lcap1Hol a söröm? Corvi & Lily Voting_bar1Hol a söröm? Corvi & Lily Vote_rcap1 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Szer. Jún. 10, 2020 8:37 am-kor volt itt.
Facebook csoport
Hol a söröm? Corvi & Lily 1018379006facebook-icon_www.kepfeltoltes.hu_
The Magic of Time
a Facebookon is

 

 Hol a söröm? Corvi & Lily

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Emilia Corvina
7. évfolyam - Prefektus
Emilia Corvina


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2015. Jul. 24.
Tartózkodási hely : Roxfort

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyCsüt. Júl. 30, 2015 7:49 pm

Még jó, hogy ennyire tanult vagyok. Bár aki nem ismeri az axolotl-t az nem ember. Szerintem azok a legaranyosabb állatkák és Lily nem nagyon akarta elhinni a létezésük.
A Három Seprű felé tartok épp, mivel egy vajsör volt a tét és csak azon reménykedek, hogy Lily nem fog átverni. Nem szívesen fizetnék, mivel még pénzt sem hoztam magammal. Mielőtt a megbeszélt időpontra ideértem volna még be kellett ugranom a postahivatalba, mert apámék akkora csomagot küldtek, hogy egy bagoly sem tudta volna elhozni a Roxfortba, ezért nekem kellett cipekednem, de a szerencsének hála nem volt túl vészes. Most a szobában hever az ágyam mellett. Kívácsiság fog el akárhányszor rágondolok, de ráérek viszont kibntani, mert tudom hogy valami kacatot akarnak rámsózni. Múltkor is egy könyvesszekrényt küldtek, de hogy mi a halálnak azt nem tudom. Ott van nekem a könyvtár, minek gyűjtsek még én is könyveket?
Már majdnem a kocsma ajtajánál voltam, mire pár mardekáros srác szólongatott. Kérdően lenéző arccal néztem, hogy mi a fenét is akarnak, de szerintem rájöttek, hogy ki is vagyok. Ahogy feléjük fordultam egyből elhallgattak. Pff. Negyedikesek! Most lép szinte mindegyik a kamasz korba, aztán verik a nyálukat a lányok után, bár kevéske sikerrel. Ahogy benyitok a kocsmába, megcsap az írtózatos meleg és az izzadtságszag. Mindig is ezt imádtam a Három Seprűben. Telis tele diákokkal akiket nem zavar az ha fénytelen, büdös helyiségben összekuporogva isszák a vajsört. Bár sosem járok ilyen helyekre, de ha már egyszer meghívtak, akkor miért is ne? Lilyt nem láttam sehol a nagy tömegbe, remélem nem fog átverni. Leültem a bárpulthoz, kiegyenesedett háttal, mint az úri hölgyek és néztem az embertömeget.
Vissza az elejére Go down
Lily Evans
7. évfolyam - Prefektus
Lily Evans


Hozzászólások száma : 105
Join date : 2015. Jul. 20.
Tartózkodási hely : London

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyPént. Júl. 31, 2015 1:37 am




Call my name and save me from the dark
Axolotl, mégis ki a fene hallott már erről a lényről, de most őszintén? Idestova hét esztendeje koptatom már a roxforti padokat, ez alatt milliószor megjártam már a könyvtárat, egyetlen órát nem sok, annyit sem mulasztottam LLG – ből, és mégsem, mindezek ellenére sem hallottam még róla. Soha. Erre tessék, amiről azt hittem, hogy pusztán Corvi kitalációja, egyszer csak kiderül, hogy valóban létezik, ez pedig azt jelenti, hogy vesztettem. Tanulság, nem érdemes fogadni egy Hollóhátassal, mert ziher meg kettő, hogy ő fog nyerni. Jó kis lecke volt ez számomra, de tanultam belőle, ez pedig egy korsó vajsörömbe kerül. Na mindegy, annyi baj legyen, legalább kiruccanok egy kicsit a kastély zord falai közül, társaságban leszek, ráadásul Corvit még bírom is, szóval… nem is buktam akkorát…

Miután elintéztem néhány dolgot a kastélyban és szóltam Siriuséknak, hogy egy kicsit eltűnök, addig bírják ki nélkülem, ő pedig  próbálja meg maga elkészíteni a következő beadandót mágiatörténetre, el is indultam Roxmortsba a már jól megszokott ösvényen. Szerencsére az út nem hosszú, így egy jó tíz perces könnyed kis sétát követően már a faluban is találom magam, ami hemzseg a fiataloktól, szabadságukat élvező diákoktól. Emlékszem annak idején, az első két – három alkalomnál még én is olyan izgatott voltam, mint most ők, elvégre azelőtt csak hallottunk róla milyen jó is idelent, de harmadikos korunk előtt nem jöhettünk le. Aztán egy idő után már nem találtam benne semmi különöset, elmúlt az újdonság varázsa, ezért jó pár hétvégét ki is hagytam, inkább fent tanultam a könyvtárban. Nem véletlen, hogy Sirius annyit szívat azzal, hogy nekem egy könyvhöz kellene majd hozzámennem.

A mély gondolatok közepette hamarosan meg is érkezem a Három Seprű elé, pontosan a megbeszélt időre, ám Corvit sehol sem látom. Hm, ez különös. Túl korán érkeztem volna? Vagy ő már itt van, csak bent várakozik rám? Végül úgy döntök, megnézem odabent, ami helyes döntésnek is bizonyul a részemről, mivel néhány pillanattal később észre is veszem a lányt a pultnál, ahogy nézelődik a vendégek között. Sietve indulok meg felé, majd barátságosan rámosolygok.
- Szia, elkéstem? Sokat vártál? – közben intek a csaposnak, majd mutatom neki, hogy két korsó vajsört kérek.
- Itt szeretnél maradni a pultnál, vagy keressünk egy asztalt valahol? – érdeklődöm, úgy sem kell sietnem sehova, így akár hosszabban is időzhetünk itt és beszélgethetünk, ha van kedve.     
 



375 | Corvi | Ruha |
Vissza az elejére Go down
https://themagicoftime.hungarianforum.net
Emilia Corvina
7. évfolyam - Prefektus
Emilia Corvina


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2015. Jul. 24.
Tartózkodási hely : Roxfort

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyPént. Júl. 31, 2015 6:21 pm

Nah végre, hogy meglátom. Igazából nem késett, én jöttem túl korán. A nagy tömegben másodpercek alatt kiszúrtam, hála a sas szememnek. Gyorsan is idelépett, és kikérte a sört.
- Szervusz Lily, hogy s mint? - kérdezem tőle, mert tényleg érdekel. Nem nagyon beszélgetek másokkal, ezért kevés információ jut el hozzám és mivel évfolyam társak vagyunk, tudni szeretném, hogy mi megy a Griffendélben mostanság.
- Szerintem maradhatunk a pultnál, ahogy látom nincs túl sok hely. - Ez az igazság. Hétvége lesz lassan, alapozni kell rá. Bár én ilyen helyekre nem járok, maximum csak nagyon ritkán. Nem ölöm az agysejtjeim alkohollal, csak amikor igazán kiérdemlem, akkor. Mint például most. A győzelmem hozott egy sört, bár tény, hogy hollóhátival sose fogadj, ha valami tudományosról van szó. Pedig az axolotlok a muglik világában is élnek.
A csapos is meghozza a söröket és a pultra rakja. A sör felé fordulok, majd a habját kezdem szürcsölni.
- És milyenek a tanulmányaid? - pff, ez tök alap kérdés nálam, és ha nem azt a választ kapom, amit hallani szeretnék, akkor össze szidom azt a személyt. A tanulás a jövő alapköve. Az új generációnak pedig okosabbnak kell lennie, mint amilyen a régi volt. Ennek ez a rendje.
Még mindig a habot szürcsölgettem le a sörröl, olyan vaj ízű, bár nem csodálkozom. Kicsit meggörnyedtem, ahogy neki támaszkodtam a pultnak. Unottnak érzem magam.
Vissza az elejére Go down
Lily Evans
7. évfolyam - Prefektus
Lily Evans


Hozzászólások száma : 105
Join date : 2015. Jul. 20.
Tartózkodási hely : London

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzomb. Aug. 01, 2015 3:11 pm




Call my name and save me from the dark
- Köszi, megvagyok. Na és te? – persze, mégis mi mást felelhettem volna erre a kérdésre, de most őszintén? Általánosságba véve az emberek nem is igazán kíváncsiak, mikor előhúzzák a kalapból ezt a mára már igen csak sablonossá vált kérdést, sokkal inkább a berögződés, az udvariaskodás miatt teszik, ráadásul, ha tegyük fel Corvi valóban kíváncsi is volna, akkor se lehetnék hozzá őszinte. Nem mondhatom el neki, hogy már hetek óta alig alszom azok miatt a rohadt rémálmok miatt, amik mostanában egyre különösebb fordulatot vesznek, ahogyan azt sem, hogy a múlt éjjel kis híján átküldtem a másvilágra Siriust öntudatlan állapotomban. Nem tehetem, bármennyire is jól jönne, hogy végre valakinek kidumáljam ezt az egészet, mert a végén csak bolondnak nézne, az pedig nem hiányzik.
- Oké, akkor maradunk. – ezzel helyet is foglalok mellette, és a saját söröm felé fordulok. Az ujjaim finoman fonódnak a korsó köré, a tekintetem pedig néhány pillanatig elmerül a hűs habokban, mielőtt újra feleszmélnék.
- Az egész ház kviddics lázban ég, hamarosan elkezdődik a szezon, és mindenki azt szeretné, ha mi nyernénk meg a kupát, főleg mivel legtöbbünknek ez az utolsó éve itt. – terelgetem végül semleges vizekre a beszélgetést, ám mikor a tanulmányaimmal jön, nem bírom ki, halkan felnevetek. De most komolyan, lehet egy Hollóhátassal a tanuláson kívül másról is beszélgetni?

- Egész jók, kifizetődni látszanak a hajnalba nyúló tanulások, dolgozatírások. Nagyon sok R.A.V.A.SZ – t szeretnék letenni, elvégre mostanában különösen nehéz bekerülni az auror akadémiára, szóval lehet, hogy élek néhány tanár ajánlatával és ellátogatok a különóráikra is. Amire igazán ráhajtok, azaz svk, bűbájtan, átváltoztatástan, és a bájitaltan, a többi bár fontos, a felvételi vizsgákhoz nem kellenek. Legalábbis így tudom. – vonom meg a vállam.
- Na és veled mi a helyzet Ms. Hollóhát? Van olyan, amiből még nem vagy kitűnő?     
 



290 | Corvi | Ruha |
Vissza az elejére Go down
https://themagicoftime.hungarianforum.net
Emilia Corvina
7. évfolyam - Prefektus
Emilia Corvina


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2015. Jul. 24.
Tartózkodási hely : Roxfort

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzomb. Aug. 01, 2015 3:59 pm

Hallgatom végig Lilyt, és tetszik amit mond, néha pedig elgondolkozom azon hogy miért is nem a Hollóhátba került. Bár ez a süveg döntése, én meg nem cáfolhatom meg a döntését. Belekortyolok a sörbe és a kviddics csapatra gondolok.
- Hát sok sikert a Griffendélnek, kedves Lily. Remélem, azért Aaron oda tesz majd és nem enged be egy gólt sem. - vetem szemre ezt a kis csipkelődést. Ki ne szurkolna a saját csapatának? Mindenki szeretne kupát nyerni a házának.
- Hát, seprű lovag soha nem lesz belőlem, de minden más tantárgyból kitünő vagyok, bár még lenne mit csiszolni. - mondom meg a nagy igazságot. Utálom a seprűkön való repülést, és persze ha nem lenne Aaron, minden óra után mehetnék a gyengélkedőre.
Mosolyodom el, miközben lassan iszom a söröm, de gyorsan lefagy az arcomról a mosoly. Csodálom, hogy Lily szóba állt velem, bár ő mindenkivel barátságos. Igazából gyorsan elvetem ezeket a gondolatokat, mert nem íakarom rosszul érezni magam ezek miatt.
- És hogy telnek a mindennapjaid? - szeretek beszélgetni, bár nem mindig tehetem meg. Inkább tanulok, és kerülöm a nagy társaságokat, de ha már itt van Lily és szóváltásba kerültünk, akkor illik beszélgetni valamiről, bár nincs sok téma, amiről beszélgethetnénk. Egy Griffendéles és egy Hollóháti nem igazán tud egy hangsúlyt kihozni, viszont én próbálkozom. Annak ellenére, hogy szeretek beszélgetni, elég csendes vagyok. Általába, ha meg is szólalok, akkor vagy a tanulásról beszélek vagy húzom Aaron agyát. Ennyi, bár szeretnék már másról is beszélgeti, nem csak a tanulásról. Lenézek a sörömre és megint belekortyolok.
- Hozz fel valami témát, mert ha már ivó pajtásom lettél, akkor beszélgessünk valamiről. - kis mosoly ül a pofimra és remélem, hogy dűlőre jutunk most már a társalgásban.
Vissza az elejére Go down
Lily Evans
7. évfolyam - Prefektus
Lily Evans


Hozzászólások száma : 105
Join date : 2015. Jul. 20.
Tartózkodási hely : London

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzomb. Aug. 08, 2015 1:36 am


Lily && Corvi
- Nektek is sok sikert Corvi, habár sok jót nem ígérhetek, a csapatunk sokkal elszántabb, mint eddig bármikor is. – persze mi mást is mondhatnék, mikor én magam is tagja vagyok a Griff kviddics csapatnak, amire büszke vagyok, ráadásul a barátaim is, akik felé pedig elfogult? Ehhez persze hozzá jön még az is, hogy mióta csk váltás volt, azóta napi szinten több órát gyakorolunk, még hétvégén is, elemezzük a többi csapat játékát, és új stratégiákat dolgozunk ki. Olykor – olykor úgy érzem, talán egy egészen kicsit túlzásba is visszük már a dolgot, de hát, mindent a kupáért, ez az utolsó évünk!
- Ha gondolod, korrepetálhatnánk egymást kölcsönösen. Te segítesz nekem abban, amiben nem vagyok annyira jó, cserébe én gyakorolom veled a repülést, és mire letelik az év már profi leszel. Na, mit szólsz?[/i] – mosolygok rá a lányra kíváncsian. Persze benne van a pakliban, hogy Corvi már annyiszor sült fel, hogy inkább nem próbálkozik tovább, de hát nem is én lennék, ha nem adnék a dolognak egy esélyt.

- A mindennapjaim? Egész… jól. – nyelek egyet, majd ismét mosolyt erőltetek az ajkaimra. Minden tökéletes, minden remek, nincs semmi baj, nincs, mert nem lehet.
- Az időm nagy részében tanulok, ami miatt a fiúk, Regulus, Sirius és Remus rendszeresen húzzák az agyamat. Azzal jönnek, hogy karót nyelt vagyok, hogy nem tudok lazítani és, hogy a könyveken kívül nem ismerek mást. Pedig ez nem igaz, egyszerűen csak nem a szabályszegéseimről vagyok ismert úgy, ahogyan ők. Ha épp nem tanulok, akkor szeretek olvasni, kviddicsezni, koncertekre menni. – hirtelen bevillan valami.
- A téli szünetben lesz egy Wallpurgis leányai koncert, te szereted őket? – érdeklődöm kíváncsian.

Elgondolkodom néhány percig, hogy milyen témát is hozhatnék fel neki, majd egyszer csak eszembe jut.
- Nem is meséltél még arról, hogy a nyáron hol voltál gyakorlaton… Mit választottál, ki volt a gyakorlatvezetőd, történt valami izgalmas?
Vissza az elejére Go down
https://themagicoftime.hungarianforum.net
Emilia Corvina
7. évfolyam - Prefektus
Emilia Corvina


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2015. Jul. 24.
Tartózkodási hely : Roxfort

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyCsüt. Aug. 13, 2015 4:40 pm

Persze, hogy jó embernek mondok sok sikert. Lily a Griffendél kviddics játékosa. Végülis, mit számít ez nekem, úgy sem én játszom és a kupa sem érdekel annyira. Ahogy felhozta a korrepetálás dolgot, kicsit meglepődtem.
- Én seprűn? Nekem bőven elég az a kettes. - vigyorodom el, mert ez az igazság. Autót sem tudok vezetni nem, hogy seprűt. Szerintem maradok életem végéig a taxinál, vagy Aaron seprűjénél, persze Aaronnal az élen. - De ha szeretnéd akkor korrepetálatlak. - Nem tart nekem az semmiből sem, legalább én is átveszem mégegyszer az anyagot.
Mikor a mindennapjai témát végig allgattam tőle, belekortyolok egyet a sörbe, majd válaszolok a kérdésére.
- Nem ismerem a bandát, de ha gondolod elmegyek veled. Nem árt nekem se a kis kiruccanás. - úgy érzem, hogy kezd megártani a sör, bár a feléig sem ittam le. Viszont egyből leolvad az arcomról a mosoly. Gyakorlat? Jó lett volna.
- Nem voltam gyakorlaton, közbe jött pár családi probléma.
Már megint... Kissé leszegem a fejem, majd egy jó nagyot kortyolok az előttem lévő italból. Alig tudok gyakorlatozni, csoda, hogy a tanulmányaimat fenn tudom tartani. Mindig azok a hülye álmok anyával kapcsolatban... Nyáron, egy szemet sem aludtam és kórházba kerültem, mert annyira lefogyam. Az idegeim szétpattantak, és egyszer csak azt veszem észre, hogy a pszichiátria részlegen fekszek a Szent Mungoban. Nem bírom már elviselni azt, amit velem tesz.
- És te? Merre voltál nyáron? - kicsit komoran kérdezem tőle, bár nem akarok rossz hangulatot, ezért egy eröltetett mosolyt villantok. Végre kimozdulok a könyvek alól, nem akarok rossz kedvet. Ahogy belekortyolok még egyet a sörbe, hirtelen kedvet kaptam a vásárláshoz, csak annyi gond van ezzel, hogy nem hoztam pénzt magammal. Viszont most jó lenne egy kicsit sétálni az Abszol Úton vagy Londonban valamelyik utcán ami telis tele van üzlettel.
- Van kedved eljönni vásárolgatni? - teszem fel hirtelen a kérdést, majd megfogom a korsót és a benne lévő maradék italt is letuszkolom a torkomon.
Vissza az elejére Go down
Lily Evans
7. évfolyam - Prefektus
Lily Evans


Hozzászólások száma : 105
Join date : 2015. Jul. 20.
Tartózkodási hely : London

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyHétf. Aug. 17, 2015 4:57 pm


Lily && Corvi
- Komolyan megtennéd? Szuper vagy. Persze ettől független gondolom helyesebb, ha látogatom a különórákat is, amiket olykor – olykor kiírnak a tanárok, de azért mégiscsak könnyebb olyasvalakivel haladni, aki velem egy idős és nagyjából érti, hogy hol akadok el, mint olyannal, aki a diplomái mögül nem látja a galibát… - te Merlin szent torna zoknija, ezt most komolyan kimondtam hangosan? Sőt, ami még ennél is döbbenetesebb, komolyan én gondoltam ilyesmire?? Én a könyvtárak nagy megszállottja, minden valamire való tanár elismerője, komolyan idáig fajultam, hogy efféle megnyilvánulás hagyja el az ajkaimat? Ennyire megváltoztatott volna néhány ébren töltött éjszaka? Oké… jó néhány.
- Mármint, persze félre ne érts, tisztelem a tanárokat és elismerem a munkájukat, de gyakran annyira evidensnek vesznek mindent, ami nekik természetesen az, hisz hosszú évekig azt tanulták, de nekünk még olyan idegen, olykor kissé magas. Ha pedig szóvá tesszük, hülyének néznek minket, hogy egy ilyen vagy olyan egyszerű anyagrésszel nem boldogulunk… - na jó, ideje lenne befognom, mielőtt még Corvinak leesik a tantusz, és furcsállni kezdi a viselkedésem.
- Szóval… köszi még egyszer…

- Király lenne, ha jönnél, szerintem pillanatok alatt megszeretnéd a zenéjüket te is. Persze tegyük hozzá, valóban nem tingli – tangli balladákat nyomnak, vagy komoly zenét, szóval megértem, hogy az idősebb generáció már annyira nem tolerálja őket, de én pont ezt szeretem bennük, a merészséget, a szabad véleménynyilvánítást, azt, hogy érződik minden számukból, hogy imádják, amit csinálnak. – mindig elkap a lelkesedés, ha ez a banda kerül szóba, elvégre nem véletlen, hogy ők az egyik kedvenceim. Sosem felejtem el, hogy két éve a születésnapomra Remuséktól koncertjegyet kaptam ajándékba és együtt énekeltük ki a torkunkat a fiúkkal egész éjjel. Emlékezetes éjszaka volt, ezért is várom annyira a következőt, mert a tavalyira sajnos nem jutottam ki, lekötöttek a vizsgák.

- Sajnálattal hallom. – komorulok el Corvi szavait hallva, majd amikor visszakérdez, mégis csak visszatér a vidámabb hangulatom.
- Én auror gyakorlaton voltam abban a négy hétben, Jonathan Ferrars mellé beosztva. Black is ott volt. Azt hittem máshoz osztják majd be, vagy legalábbis máskor, mint engem és megúszom, de nem, egy időben, egy tanárral, közös megbízásokkal. – sóhajtok, ám az ajkaim szegletében csak ott bujkál egy kis mosoly.
- El tudtam viselni, szerencsére, kevésbé volt idióta, mint amilyen a suliban szokott lenni. Gondolom majd az utolsó gyakorlatot is ennél a pasinál kell majd lehúznom. Egész rendes, csak a papírmunkát imádta rám sózni. – forgatom meg a szemeimet. Remélem, nem hiszi azt, hogy a nőknek csak ez a feladat megy, mert akkor felrobbanok.
- A nyár hátralévő részében pedig vagy Regulusékkal lógtam vagy otthon tanultam. – vonom meg a vállam. Ciki vagy sem ez a helyzet.

Meglepődöm a hirtelen jött felvetésen, először azt sem tudom, hogy mit mondjak, ezért kortyolok a sörömből, majd miután letettem a korsót megköszörülöm egy kicsit a torkom.
- Nem vagyok igazán az a vásárolgatós típus… - persze, hisz anya mindig Tuneyval megy el, engem sosem hívnak, barátnőkkel pedig csak fényévente egyszer vagyok hajlandó menni.
- Valami… más ötlet? Vagy, ha nagyon muszáj… az itteni kis üzletbe elkísérhetlek.
Vissza az elejére Go down
https://themagicoftime.hungarianforum.net
Emilia Corvina
7. évfolyam - Prefektus
Emilia Corvina


Hozzászólások száma : 36
Join date : 2015. Jul. 24.
Tartózkodási hely : Roxfort

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptySzer. Aug. 19, 2015 5:40 pm

Kicsitt fenn akadok ezen a tanárócsároláson, hisz mégis az idősebbekről beszélünk és az ő tanulmányaikról, amit a fejünkbe próbálnak tuszkolni. Ahogy Lily próbálja kimagyarázni magát az előbbi rossz szólásból, egyszerre aranyos és vicces. Kis mosolyt csal az arcomra ezzel, mivel olyan gyorsan hadar, hadovál, hogy szinte még az agyamig sem jut el, hogy mit beszél össze-vissza. A végére pedig odabiggyyeszti azt a kis mondatot, amire csak vigyorogva tudok válaszoni.
- Nincs mit! - kacagva mondom neki, mert tényleg jó kedvre derített ezzel a kis szószórással.

Gyorsan a koncertre tértünk, vagyis evezett Lily, gondolom ezzel is témát terelve, de mint az előbb, ugyanúgy hadart. Imádom, jól érzem magam mellette, amennyit meg beszél, az valami hihetetlen. Én egy évben nem nyitom ki a szám ennyiszer, mint ő. Hangos nevetek fel, mikor befejezi.
- Hogy te mennyit tudsz beszélni, hihetetlen vagy! - Annyira aranyosan magyaráz, hogy nem bírom kibírni nevetés nélkül. Ahogy hadar valami eszméletlen. Nem is értem, hogy nem botlik meg a lenyve egy-egy szónál. Bár mivel én olasz vagyok, lassabban beszélem a nyelvet, de inkább a tisztaságára megyek rá, mint hogy arra, hogy valamit elhadarjak, aztán nézzenek rám, mint kis boci az új kapura. De nem is aggódom annyira, mert már kicsi korom óta tudok két nyelven, vagyis nagyobb fennakadást nem okoz őt követni, csak vicces, hogy darálja a szavakat.

Ahogy az én ügyeimre terelődik a téma, válaszolok és ahogy látom a válaszomtól egy kicsit elkomorodik. Gondolom nem erre számított. A kérdésemre viszont újra felkapta a fejét és vidáman folytatta. Mikor szünetett tartott gyorsan kérdeztem, mert nem tudtam mikor fog belekezdeni egy újabb regénybe.
- Melyik Black a sok közül? - kérdezem tőle, mert tényleg nem egy ember van itt ezzel a vezetéknévvel. Ha rólam van szó, akkor könnyű dolga van mindenkinek, mert ahogy tudom, csak én vagyok az egyetlen európai itt a Roxfortban. Még Londonban sem jártam olyan nagyon, csak a repülőtéren, a vasútállomáson és a Szent Mungóban. Ennyi! Mindvégig Olaszországban voltam, bár apa a 18. születésnapomra, akar venni Londonban egy lakást valahol a Carnaby Street közelében.
Végig hallgatva Lilyt, nem is volt olyan hosszú a mondandója, vagy csak én nem figyeltem eléggé. Amikor befejezi csak biccentek egyet.

Vásárolgatás, ha nem itt lennék tuti, hogy valamelyik butikot felvásároltam volna itt Roxmorstban. Ahogy kijelenti Lily, hogy nem olyan vásárlós típus egy kicsit elszontyolodok, de másodpercek alatt vissza jön a kedvem.
- Sebaj, amúgy sincs nálam pénz, csak kérdeztem. - vetem oda mosolygósan. Az üres korsó ott virít még mindig előttem, egy kissé be is ütött. Nagy zsivaly kerekedik a hátunk mögött és mikor megfordulok a székkel, látom, hogy két srác veszekdni kezdett. Lily felé fordulok, majd halkan megszólalok.
- Ezek sosem nőnek fel, ahogy látom. - majd még nagyobb zsibongás vette kezdetét. - Nem megyünk inkább? Még a végén mi is belekeveredünk?


// most már hagyj békén egy életre az irományaiddal xDDD //
Vissza az elejére Go down
Lily Evans
7. évfolyam - Prefektus
Lily Evans


Hozzászólások száma : 105
Join date : 2015. Jul. 20.
Tartózkodási hely : London

Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily EmptyVas. Aug. 30, 2015 6:54 pm


Lily && Corvi
Így utólag visszagondolva talán egy kicsit sokat beszéltem, de nem tehetek róla, mostanában nem igazán nyílt lehetőségem arra, hogy valakivel leüljek és elengedjem magam, rögtön rátértek ugyanis arra a témára, hogy vajon mi ütött belém, mitől lettem olyan furcsa, mondjam csak el, majd ők segítenek, stb., én pedig általában olyankor inkább begubóztam és tereltem, vagy sietve otthagytam a partnereimet. Jól esett most egy kicsit többet jártatni a számat, reményeim szerint pedig nem untattam vele halálba szegény Corvit. Habár… amennyit csapongtam a témák között, csoda lenne, ha egyáltalán követni tudott volna, és nem vesztette volna el a fonalat már nagyjából úgy a negyedénél. Lily, Lily, Lily, már megint nem figyeltél oda eléggé magadra!

Mire feleszmélek, Corvi gyorsan félbeszakítja a mérhetetlen szóáradatomat egy kérdéssel, amire mielőtt még válaszolnék, kortyolok egy keveset az italomból.
- Sirius.... – sóhajtok és úgy vélem ebben a sóhajban benne foglaltatik minden gondolatom, érzelmem, melyet a fiú iránt táplálok. A harag, amit oly sokszor vív ki belőlem mostanában, a remény, hogy talán majd egy szép napon felnő végre teljesen és kevésbé lesz dinka, a kellemes, jó érzések, amik a szép pillanatokhoz köthetőek és még sorolhatnám. Nem véletlen, hogy ennyire fontos, meghatározó szerepet tölt be az életemben, hisz annyi mindenen keresztül mentünk már, ő meg én, amikről a többiek még csak nem is sejtenek semmit. Amikor ezek eszembe jutnak, mindig elvetem az élve megnyúzás, a holdra küldés és egyéb bosszús képzelgéseim eredményét, elvégre be kell, hogy lássam, Sirius nélkül betegre unnám magam. De erről pszt!

Hála Merlinnek végül sikerül megúsznom a shoppingolást, ennek pedig egy megkönnyebbült sóhaj kíséretében adok hangot, ám ekkor a hátunk mögül különös zajok ütik meg a fülem, pillanatokkal később pedig észre is veszem, hogy két srác veszett össze, eléggé verekedésgyanús a helyzet. Basszus már csak ez hiányzott!
- De, jobb lenne, nem hiányzik még egy balhé mostanában… - felkelek és gyorsan lehajtom az italom, majd rendezve minden költséget megindulok kifelé.
- Vissza a suliba? Vagy máshova mennél?
Vissza az elejére Go down
https://themagicoftime.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Hol a söröm? Corvi & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hol a söröm? Corvi & Lily   Hol a söröm? Corvi & Lily Empty

Vissza az elejére Go down
 
Hol a söröm? Corvi & Lily
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Corvi Albuma
» When a magical creature escapes - Corvi & Sirius
» Let's get work! - Lily & Rhae
» Lily box
» Who are you? - Amycus & Lily

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The magic of time :: Varázsvilág :: Roxmorts-
Ugrás: