The magic of time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


When the past is transformed
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Pontok
Anton Greyson Neb0pf

Mardekár: 30
Hollóhát: 35
Griffendél: 35
Hugrabug: 35

Legutóbbi témák
» The storm is coming - Louisa & Sirius
Anton Greyson EmptySzomb. Márc. 26, 2016 10:07 pm by Sirius Black

» The city that never sleeps
Anton Greyson EmptyPént. Feb. 19, 2016 2:42 pm by Rhaenys Eckhart

» Mr Tökéletes, avagy Potter szelencéje
Anton Greyson EmptyHétf. Jan. 25, 2016 5:17 pm by James Potter

» Potter kúria - Godric's Hollow
Anton Greyson EmptyHétf. Jan. 25, 2016 2:35 pm by James Potter

» Skulduggery
Anton Greyson EmptyCsüt. Jan. 21, 2016 10:00 pm by Vendég

» Jackson és Louisa - Véletlen egybeesések
Anton Greyson EmptySzer. Jan. 20, 2016 9:20 pm by Louisa E. Lighter

» CRAIG, Lucy
Anton Greyson EmptyHétf. Jan. 18, 2016 4:38 pm by Lucy Craig

» Louisa E. Lighter
Anton Greyson EmptyHétf. Jan. 18, 2016 1:18 pm by Rhaenys Eckhart

» Elkészültem!
Anton Greyson EmptyVas. Jan. 17, 2016 3:39 pm by Louisa E. Lighter

Top posters
Lily Evans
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Rhaenys Eckhart
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Emilia Corvina
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Kieran Kulkov
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Sirius Black
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Rodolphus Lestrange
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Narcissa Black
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Aaron Holloway
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
James Potter
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Marcus W. Stephens
Anton Greyson Vote_lcap1Anton Greyson Voting_bar1Anton Greyson Vote_rcap1 
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (22 fő) Szer. Jún. 10, 2020 8:37 am-kor volt itt.
Facebook csoport
Anton Greyson 1018379006facebook-icon_www.kepfeltoltes.hu_
The Magic of Time
a Facebookon is

 

 Anton Greyson

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Anton D. Greyson
Bájitaltan professzor
Anton D. Greyson


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2015. Aug. 26.

Anton Greyson Empty
TémanyitásTárgy: Anton Greyson   Anton Greyson EmptySzer. Aug. 26, 2015 11:55 pm







Név:Anton Duval Greyson
Becenevek:Azt próbáld meg
Kor:36 év
Születési dátum:1941. okt. 6.
Csoport: Tanár (Bájitaltan)
Pálca:Bükkfa, 10,5 hüvelyk, kiméra szőrszál
Születési hely:Anglia
Vér: Arany
Patrónus: Fehér farkas
Avatar:Ville Valo

Meséld el, milyen is vagy valójában

Nem szeretek magamról beszélni, gondolom ez rám nézve látszik is, nem az a tipikus társasági alkat vagyok. Azt meghagyom másoknak. Fásult vagyok, és zárkózott, nem véletlenül, de ez nem tartozik rád. Na meg elég fanyar humorral megáldott, és nem egyszer előferdült hogy hogy faképnél hagytak a jó modorom (vagy talán annak a hiánya) miatt. Egyenes ember vagyok, de nem a haverod, ezt csak inkább jegyezd meg. Tudod, a mihez tartás végett. Vagy mi. A világról saját, határozott véleményem van, és nehezen lehet kizökkenteni belőle. Nem szeretem a nagyon sokat beszélő embereket, valahogy ideges leszek tőlük. Nem tudom miért. Persze, jogos a kérdés. Akkor minek jöttem ide mi? Hát annak is megvan a története, de nem vagyunk még olyan jóba hogy elmeséljem. Nem igazán beszélek magamról, ami velem történt meg az az én dolgom, és nem tartozik rád, sem másra. Szeretem a magányt, és a bájitalokat. A fiolák nem pofáznak vissza, és nem másznak a képembe hogy mi a bajom. Az emberek megteszik ezt. Pedig mi közük hozzá? Nem vagyok egy barátkozós alkat, de szörnyeteg sem. Hozzám rengeteg türelem kell. A diákoknak meg figyelem. Nem vagyok igazságtalan, csak talán kissé szigorú, de kevés diák bukott meg a kezeim között. Nem érdekelnek a diákjaim, nem nekem tanulnak, nem az én kedvemért memorizálnak annyi bájitalt, hanem a magukéért. Aki ezt nem érti meg, meg is érdemli a B-t. Nem vagyok azért teljesen kiállhatatlan, és akad a világban pár ember, akit barátomnak nevezek és ők is engem, igaz, kevesen vannak. Szeretem a varázsló vodkát és a lángnyelv whiskeyt de tanítási időben sosem iszom, azért komolyan veszem a munkát, és tisztelettel fordulok azon diákok felé, akik felém is. Tudod, hogy megy ez nem? Amilyen az adj isten olyan a fogadj isten.  

Mi a te történeted?

"2 évvel ezelőtt"

Tejfehér füst, üvegcsék hada, és egy magas szikár alak a káosz közepén, kezében egy vékony, hosszúkás fadarabbal. Az egyik üstből fehér folyékony köd omlik alá, és terül szét a szőnyegen, körbeöleli az alak vékony, hosszú lábait, és felkúszik rajta, egészen a keskeny derékon, a szikár, nem túl izmos mellkason keresztül, az arcáig, amin elégedett kifejezés ül. Vékony ajkai enyhe mosolyra rándulnak, munkája eredményét látva, és hanyag mozdulattal nyúl az asztalon heverő whiskeys pohár után, benne az aranyló folyadékkal, és le is húzza, egyetlen hajtásra. Egy apró fiolát szed elő, és a gomolygó füstöt, beleirányítja a fiolába, és felteszi a polcra. Három fiola telik meg a különös tejfehér köddel. Aztán a szoba kitisztul.


Rendetlenség uralkodik az amúgy egyszerű berendezésű házi laboratóriumban, hiszen ez az alagsori méregkifőzde, ahogy magában nevezni szokta, az ő kis műhelye, ahol napokig el tudna tűnni, ha nem lennének fizikális szükségletei. Ezt mutatja a megjelenése is. Fekete nadrágja  lezserül feszül a derekán, a szintén fekete ing, a nadrágra lóg gyűrötten és viseletesen, az ingujjak feltűrve és a felső gombok kibomolva. Nem túl rendezett, és összeszedett látvány. Pláne nem az arca.  Vékony, hosszúkás, és borzalmasan kialvatlan. Körülbelül kétnapos borosta díszi az arcát, ajkai némaságba burkolóznak, szemei alatt hatalmas karikák, szürke szemei pedig mint a lélektelen tükrök fénylenek. Két napos munkát tud maga mögött, fáradt.


A műhelyét elhagyva, poharával a kezébe lép a nappaliba, ahol felfigyel az ablakon kopogtató bagolyra, így egy pálcaintéssel kinyitja azt, és elveszi a madártól a levelet, amit hozott. Minisztériumi pecsétre számít, így meglepődik amikor a jól ismert Roxfort címerét pillantja meg.
- Na ez meg...? - dörmögi magában ahogy a karjára települő madarat odaviszi a vendégsarokba, ahol mindig van némi bagoly eledel és tiszta víz a messziről jövő madaraknak, és persze a sajátjának. Közben feltépi a borítékot is, és homlok ráncolva olvassa, már majdnem el is felejtette, hogy egykori kollegája és barátja ajánlására megpályázott egy tanári állást.  Úgy tűnik némi visszajelzés érkezett róla, és ahogy szemével a sorokat falja, be is igazolódik a sejtése, ő lesz az új tanár, és másnap már az iskolában kell lennie. Megrázza a fejét.
- Minek is jelentkeztem...

" Mostanában"

- Oké, oké... mi? Ez hülyeség... Merlinre ez meg... - hallatszódik a magas szikár alaktól, aki az íróasztal mögött üldögél, keresztbe tett lábakkal, amiket természetesen az íróasztalán tárol, és az ölébe egy halom megírt házidolgozat, éppen ezeket osztályozza, és fennhangon kommentálja az üres irodájának. Már lassan ott tart hogy az egész évfolyamot megbuktatja, függetlenül attól hogy egy két egészen jó dolgozat is került a kezébe. Azokat félre is tette. Akad néhány hóbortja, például hogy gyakran a levegőben lebegteti a dolgozatokat és úgy hívja magához őket darabonként, még auror korából megmaradt szokás. Erre a gondolatra unottan dől hátra és gondolatai akaratlanul is elkalandoznak a múltba, amikor még volt felesége, és egy kislánya is. Ő maga aurorként dolgozott, és egy balul sikerült rajtaütést bosszultak meg azzal, hogy a családját vették célba, helyette. Ott ütöttek belé, ahol a legjobban fájt, emiatt lett most ilyen zárkózott és megkeseredett, sosem dolgozta fel igazán a tragédiát, és néha még mindig álmából felriadva, a feleségét keresi. Megtalálta a családja gyilkosát, és pokolra is küldte őket, de ő maga is ráment, és egy küldetés alkalmával a felettesei felfüggesztették, aztán meg ő vágta a képükbe a felmondását. Aztán jött ez a tanári lehetőség, és mivel ő mindig is erős volt bájitalok terén, gondolta miért ne?
Ezért javít most házi dolgozatokat, és káromkodik mint a szamár, ha valami éktelen hülyeséget olvas. Bár lassan a végére ér, és a székében hátradőlve éri az álom is. Az álom sem kíméli, álmában otthon van, a családjával....




A karakter mögött L|25| A Lestrange


made by amanda the pirate* at caution 2.0
Vissza az elejére Go down
Rhaenys Eckhart
7. évfolyam
Rhaenys Eckhart


Hozzászólások száma : 87
Join date : 2015. Jul. 20.

Anton Greyson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Anton Greyson   Anton Greyson EmptySzomb. Aug. 29, 2015 9:05 pm




ELFOGADVA!
Egy rejtett énem, imádja a bájitaltant, ezért nagyon örülök önnek professzor! Very Happy Érdekes karakternek ígérkezik, kíváncsi vagyok, hogy hogyan fogja megregulázni az engedetlen tanulókat, hát még arra, hogy sikerül-e a tudást beleerőltetni a fejükbe. Razz Sok sikert kívánok a sok értelmetlen dolgozatnak a kijavításához, és természetesen ahhoz is, hogy feldolgozza a múltját. Smile Irány a játéktér! Very Happy
Vissza az elejére Go down
 
Anton Greyson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Wake me up when... - Gavreel & Anton
» Potion-making mysteries - Dore & Greyson professzor & Eliza

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The magic of time :: Első lépések :: Nyilvántartás :: Tanárok-
Ugrás: